KRONIKA: Vánoční výprava (17.-19.12.2021)

Vánoční víkendovka 2021

Letošní vánoční víkendovka našeho oddílu proběhla o víkendu 17. až 19. 12. 2021 v Hostinném v Podkrkonoší a okolí. Sešli se na ní Lišáci, Střelka i několik bývalých členů.

V pátek jsme odjížděli vlakem z Hlavního nádraží do Hostinného, s přestupem v Chlumci nad Cidlinou. Přes město jsme došli ke Skautskému domu v ul. Bedřicha Smetany a tam se ubytovali. Dali jsme si večeři z vlastních zásob, uvařili čaj a ulehli.

Sobotní budíček byl v půl osmé a po rozcvičce a snídani – typicky vánoční – vánočka, čaj, případné zbytky od večeře, jsme se rozdělili na Střelku a Lišáky a vyrazili ven. Prošli jsme si (v podstatě obě části oddílu) Naučnou Mravenčí stezku Hostinné, o kterou se starají místní skauti. Měří cca 4,6 km, má 12 zastavení. Seznamuje nás nejen s různými druhy mravenců, ale i s okolní přírodou a s krásným výhledem na město, kde se obě skupiny sešly a Lišáci využili zbytků sněhu a koulovali přicházející Střelku. Zahráli jsme si i několik her.

Potom jsme se vrátili na oběd. Před polednem přijela návštěva z Prahy s Renčou, Standou, Bobrem a Smíškem, kteří si šli prohlédnout město a také navštívili hezkou výstavu Betlémů v Městském muzeu. Později přijel i Kulda.

Odpoledne měla Střelka hru na Ježíška, ve čtyřech rodinách, spojenou s různými úkoly, jako sestavení koledy ze slov, chytnutí kapra, výrobu bramborového salátu, také ozdobení stromečku a podobně. Lišáci měli za úkol vyrobit řetězy a ozdoby ve skupinkách, vyzdobit místnost a ozdobit stromeček. Také se dobalovaly dárky. Lišáci si připravili a zahráli vánoční divadlo. Místní skauti a roveři si zde také připravovali program své akce Krampus v Hostinném, kde v přilehlých sadech uspořádali pekelný průvod. Vypadali zcela pekelně, jednomu svítily oči červeně, dalšímu modře, bylo se čeho bát. My večer uspořádali Štědrovečerní večeři (rybí prsty, bramborový salát), řekli něco o Vánocích, zazpívali koledy a napsali každý své vánoční předsevzetí i rozdali dárky. Návštěva odjela do Prahy, ale náš večer nekončil. Uklidily se stoly i dárečky, nejmladší mohli jít spát a pro starší vlčata a skauty byla diskotéka.

Neděle začala opět budíčkem, rozcvičkou a snídaní. Pak byla velká společná hra Lišáků a Střelky – Přístavy. Následovalo balení, úklid a oběd. Po obědě se vyrazilo na nádraží na vlak. Zase s přestupem v Chlumci jsme dojeli do Prahy, kde už na nás čekali rodiče. Víkendovka byla velice povedená.

zapsal Sysel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..