KRONIKA: Jarní nevýlet (20.3.-18.4.2021)

Ráno jsme vyrazili v devět hodin směr nádraží Hostivař. Nasedli jsme do vlaku a asi za 10 minut jsme vystoupili v Kolovratech. Vydali jsme se směr Pitkovický potok, kde jsme uklízeli les. Je hrozné, co všechno lidi dokáží vyhodit do lesa. Našli jsme nějaké gumy, polystyren, kovové kolo, šrouby, matky a spousty kapesníků a igelitů. Moc mě to bavilo. V hostivařském lese jsme si za odměnu upekli buřty a rohlíky. Pak už jsme šli domů, protože už nám byla docela zima a po 20km nás i trošku bolely nohy.

zapsala Slůně

Nejdříve jsme šli na nádraží Hostivař odkud jsme dojeli do Kolovrat. Tam jsme museli podle mapy dojít k Pitkovickému potoku, který nás doprovázel téměř celou cestu. Cestou jsme sbírali odpadky. Našli jsme např. holínku, polystyren, kov, lahve ze skla i PET, spousty papírových kapesníků a igelitů. V Hostivařském lesoparku jsme si pak upekli buřty na ohni. Celý výlet byl super až na to, že byla trochu zima.

zapsala Zajda

Protože pikniková místa bývají plná, naplánovaly jsme výlet z Běchovic na ohniště nedaleko Klánovického lesa. Cestou, než jsme došli k ohništi, tak jsme všude sbírali odpadky a pak i dříví. Odpadků bylo tolik, že nám brzo došly pytle a ruce na dříví a to bylo jen na kraji lesa. Když jsme došli k ohništi na vrchu Homole, kde byl kousek i posed, tak jsme se šly s Liškou podívat, jestli tam není hajný a nebyl. Nejdříve jsme nasbíraly březovou kůru a připravily dřevo. Po opékání jsme prozkoumali ptačí budku, která byla kousíček od ohniště a byla to keška, tak jsme se zapsali. Pak jsme šli k velké vrbě u Zelené studánky, kde jsme v zimě našli krabičku od skautské hry. potom jsme se vydali zpátky do Běchovic.

zapsala Eliška / Lvíče

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..