KRONIKA: Nevýlet za sněhem (10.-27.2.2021)

Bylo krásné počasí a tak jsem se vydala s tatínkem na výlet. Zajda chodí o berlích, tak s námi nešel. Prošli jsme 10 stanovišť. Ostatní jsme nestihli, protože jsme odjížděli pryč. Nejvíce se mi líbilo hledání lístečků.

zapsala Slůně

V sobotu k nám přišla Liška s tátou a vyrazili jsme do Kunraťáku. Došli jsme k dubu, kde jsme si připravili mapy a úkoly a začaly jsme s Liškou hledat první heslo. U čtyrky jsme se zaklouzaly na zamrzlém jezírku. Hrádek jsme si prošli celý a vydaly se na dobrodružnou cestu ze svahu pod hrad. Dole jsme pak všichni hráli kolíčky. U studánky Liška říká, že měla na sobě jen jeden kolíček, ale za chvilku zjistila, že jich má na sobě asi šest, hi hi. U Václavky jsme natočily video a našli jsme heslo i na jinou hru. U 11 zastávky už zapadalo slunce tak jsme zahráli poslední nálet a došli k posilovně a pak zpět domů.

V neděli měla Liška domluvené běžky, tak jsem vyrazila jen s rodičema. U 14 jsem postavila malého sněhuláka a potkala jsem tam Janu a u 15 pak ještě Davida. U vyhlídkového místa se mi moc líbil výhled a zasněžené stromy. U velkého altánu jsem se s rodiči napila a dala jsem si sušenku a ukázala jim cestu, ale nějak jsme při zapínání stopek přišli k jiné cestě a proto jsme hledali na jiném rozcestí a nemohli hoooodně dlouho heslo najít. Pak mi táta zkontroloval mapu a šli jsme už správně. Zbytek cesty už byl rychlý, chvilku jsem poběhala po hřišti a už jsme se těšili domů do tepla. Na konci jsme si připili z pohárků, ale zjistili jsme, že nám chybí jeden obrázek, tak jsme ho pak šli hledat v pátek s tátou a našli jsme ho rychle, ale to už bylo všude bláto. Už se těším na další podobnou hru, děkujuuuuu.

zapsala Eliška / Čudla

Distanční „nevýlet za sněhem“

V neděli 21. února 2021 jsme si se Šátkem po obědě vyrazili na distanční „nevýlet za sněhem“ do Kunratického lesa, kde jsme měli vyhledat hesla na označených stanovištích. Trasu jsme si předem rozdělili na dvě části. Vycházko-výlet jsme začínali od rybníka Labuť v Krči přes 19. stanoviště „Dětské hřiště“ až k „Posilovně“ (20.). Potom jsme se kousek vrátili na rozcestí s cestou Na Ovčině. Původně byla nedělní procházka plánována jen na 19. a 20. stanoviště, ale protože bylo krásně, tak se nám povedlo zvládnout ještě 15.-18. U „Velkého altánu“ (17.) jsme se potkali s Datlem a Pomerančem. Začalo se stmívat, rozhodli jsme se tedy vrátit k Labuťáku a rychle jsme se tam přes 15. stanoviště a „Vyhlídku“ (16.) po hlavní cestě přesunuli, abychom došli k rybníku za světla.

Ve středu 24. února 2021 jsme vyrazili dokončit hledání hesel. Zbývalo nám najít hesla na 1.–14. stanovišti. Naše trasa vedla od 2. stanoviště „Duby letní“ přes 3. a 4. na „Nový Hrádek“ (5.), ke studánce „Žofince“ (6.) přes hájovnu a „ZOO koutek“ (7.), „Nejvyšší smrk“ (8.) až k 10. stanovišti „U krokodýla“. Od krokodýla jsme se vydali na sever na druhou cestu pro lidi s hendikepem přes „Václavku (9.), Posilovnu (12.), přístřešky (11.,13.)“ až na „Kámen“ (14.) Od Kamene jsme se vrátili k 1. stanovišti, „Kunratickému dubu“ a to byl konec naší cesty. Získali jsme všechna hesla s výjimkou 5. stanoviště na Novém Hrádku, kde ať jsme hledali, jak jsme hledali, lístek nikde nebyl. Asi někde zapadl nebo ho někdo čmajznul.

zapsali Radek – Jesík a Šátek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..