KRONIKA: Jednodenní výlet do Prokopského údolí (29.2.2020)

Výprava do Prokopského údolí

V sobotu 29. února byla výprava do Prokopského údolí. V 9 hod. jsme se sešli na zastávce autobusu Chodovská tvrz, odkud jsme odjeli autobusem na Smíchovské nádraží. Na nádraží už na nás čekala Sova a Kocour. S nimi jsme nastoupili do metra. V metru jsme si se Sovou povídali o rybách a rybářském lístku. Hned, jak jsme vyšli z města, jsme začali hrát Kolíčkovanou, kdy jsem se snažili nenápadně připevnit kolíček na prádlo ostatním Lišákům, aby si toho nevšimli. Na začátku hry vyfasoval každý jeden kolíček.

Od metra jsme došli ke skále v Prokopském údolí, kde jsme mohli najít otisky vyhynulých zvířat a rostlin. Já jsem našel otisky několika mušlí. Potom jsme šli do lomu, kde jsme si udělali pauzu na svačinu a hráli poznávačku mapových značek, ze kterých nám vyšla tajenka „Keška má klíč!“. Od Kešky jsme si vyzvedli GPS, na které byl nastaven cíl naší hry. Po skupinkách (4 + 3 Lišáci) jsme hledali podle GPSky cíl. Naše skupinka (já, Šátek, David a Eliška) cíl těsně minula, a tak jsme se museli vracet. A potom jsme šli dál na další stanoviště, kde jsme měli další hru. V ní se přiřazovali známé věci ke státům, které je vyrábějí nebo zvyky, které tam jsou. Hru nám přerušil voják s upozorněním: „Asi za půl hodiny tady projedou vojenská vozidla“. Hra skončila tak, že já s Davidem jsme měli pět. Lucka s Eliškou měli čtyři a Borůvka Pomeranč a Bublina měli patnáct. Když skončila hra pokračovali jsme dál. Další přestávka byla u jezera v Prokopském údolí. Tam bylo krásně a dokonce jsme tam měli i obdivovatelky kachny. Dále naše cesta pokračovala na vlakové nádraží odkud jsme přestoupili na autobus, který nás odvezl na zastávku Chodovská tvrz.

zapsal Radek – Jesík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..