KRONIKA: Letní tábor – Sedlo (4.-18.7.2020)

Na první schůzce jsme zapsali, co si děti zapamatovaly z tábora.

Kocour

červeno-hnědá skupinka

Na táboře jsme byli u Sedelského rybníka. Jeli jsme na tábor od klubovny 4. července krátkým autobusem. Zaujala nás táborovka – draci, kterou dělaly Keška s Netopýrem. Etapovka se líbila většině holek, kluci se moc nehlásili. První týden tábora jsme byli samostatně a druhý týden se k nám přidali skauti, na které jsme se skoro všichni těšili. Se skauty je větší zábava a pomohli nám se službou a hlídkami, a některým přijeli sourozenci. Eliška se těšila na zábavu s Eskymákem. Guma se těšil, že bude mít míň práce, a ještě s Datlem se těšili na Rašída. Na začátku tábora se připravovalo velké ohniště, ve kterém byli mravenci a žížaly. A mravenci byli také pod kameny a kousali, když je nosili k ohništi. Janu bavilo vykopávat ohniště. Kluci (Guma, Datel, Matěj, Míval a Pomeranč s Mártym) postavili fotbalovou branku, ale pořád jim padala, když někdo trefil břevno. Během prací v táboře jsme rozřezali kulatinu ze staré kuchyně/jídelny. Během prvního týdne bylo horko, tak jsme byli často v rybníce. A Datlovi se povedlo chytit rybu. Měli jsme vědomostní bloky, mezi nima zdravovědu a Sově i dětem se líbilo, jak si starší děti připravily scénku, po které se mělo ošetřovat.

zeleno-modrá skupinka

Měli jsme táborovku Jak vycvičit draka. Pěkná byla závěrečná etapa, při které děti hledaly své draky. Všechny skupinky objevily svého draka. Pomerančovi se líbila etapa, kdy děti házely balónky na draky, kteří byli na paddleboardu. Jedna z etap byla hašení ohně s přenášením vody. Další byla vodní bitka se stříkačkami. Hodně dětem se líbila noční etapa, kdy se musely k drakům plížit, ale některé draky (Šlápotu) bylo slyšet už z dálky. E.T. se líbila etapa se zavázanýma očima, kdy chodili bludištěm, ve kterém našli cedulku se zprávou. Během tábora jsme plnili úkoly, za které jsme získávali peníze. Zajda byla smutná, že ztratila některé peníze, ale líbilo se jí, že dodělala modrou stezku a vlčka, kvůli kterému se na táboře musela naučit hrát na flétnu. Během dopoledne se plnili vlčci a stezky. Lišce se povedlo splnit dva vlčky. Ondra dodělal vlčka, kterého začal plnit rok předtím. Jindra na táboře splnil slib. Líbili se nám služby, super byly ovocné knedlíky. Výlet do ZOO, který jsme kvůli dešti nedošli, se nám stejně líbil. Na konci tábora se povedlo Mívalovi, Máťovi, Radkovi, Zajdovi a Šátkovi splnit tři kapky rosy/bílé tesáky. Zajdovi se nelíbilo při plnění poslední kapky, že jí byla zima. Šátkovi se líbil druhý výlet, kdy si plnili druhou kapku rosy, protože se hodně nasmáli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..