Šifrovačka na doma

Vedoucí od nás ze střediska (a nejen oni) spustili online šifrovačku Covize 2020. Zatím je v takovém beta-testovacím provozu :-) Budeme rádi, když nám dáte vědět co se rozbilo.

V tuhle chvíli je spuštěna varianta pro mladší, ale zkusit si ji pochopitelně může, kdo chce.

  • Je určena pro děti, co umí číst a chtějí si trochu lámat hlavu.
  • Alespoň polovina šifer je vymyšlená tak, že se lépe řeší vytištěna a na papíře, či dokonce s nůžkami a lepidlem.
  • Předpokládáme, že s ovládáním webu pomůžou dětem rodiče, ale možná to některé zvládnou samy.
  • Volitelně je možné vytvořit týmy, do kterých se děti zařadí a pak se průběžné výsledky týmu budou zobrazovat na žebříčku. Mysleli jsme na týmy zhruba velké jako šestky, ale určitě to může řešit i celý roj/smečka, to je na vašem uvážení. Pokud budete chtít založit tým(y), založte si účet a uveďte v něm emailovou adresu; z této adresy nám napište mail a do předmětů uveďte [TÝM: vaše uživatelské jméno], umožníme vám z účtu tvorbu jednotlivých týmů.

Jak to funguje:

  • Po registraci je odemčena jedna šifra. Po jejím vyluštění se uživateli odemkne další, pak další,.. až vyčerpá všechny co v systému jsou. Plánujeme přidávat další šifry za běhu, pokud vás nějaká napadá / chtěli byste nám pomoct, dejte vědět.
  • Pokud děti budou mít s nějakou šifrou potíže, 24 hodin od vyluštění poslední (nebo od registrace) se jim odemkne další.
  • Není zakázáno si pomáhat, akorát by se asi v současné situaci děti neměly fyzicky potkávat a luštit společně.
  • My sami žádné nápovědy připravené nemáme, ale klidně je můžete pro děti vytvořit.

Šifrovačka je primárně myšlena jako aktivita pro děti, které se nudí, jako nějaká skautská činnost v době, kdy neprobíhají regulérní schůzky ani výpravy. Nemáme žádný jiný cíl než děti aspoň trochu smysluplně zabavit – není to žádná soutěž, nemáme žádné ceny – jen nám přišlo, že by to mohl být dobrý způsob, jak podporovat skautskou činnost dětí zavřených doma.

Odkaz pro vstup do šifrovačky: www.covize.cz/young

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..