KRONIKA: Vánoční výprava (7.-9.12.2018)

Vánoční výprava do Havlíčkova Brodu

Pátek:

Sešli jsme v půl šesté na Hlavním nádraží v Praze. Přišli Datel, Borůvka, Radek, Pomeranč, David, Petr, Šátek, Rarášek, Zajda, Bublina, E.T., Žofka, Ondra, Liška, Eliška, Klárka, Kocour, Beňa, Márty, Sysel a Sova. Jeli jsme dvě hodiny do Havlíčkova Brodu. Až jsme přijeli na základnu, šli jsme si vybalit. Když jsme si vybalili, šli jsme si zahrát některé hry: desetkrát oběhnout Beňu, Král vysílá své vojsko, postiženou babu a jednou schovku. David, Radek a Žofka šli pomáhat připravovat místnost na spaní. Také jsme měli večeři a pak byla chvilku volná zábava a Benjamínci šli spát, po nich i starší Lišáci.

Sobota:

Začali jsme budíčkem, po něm byla malá rozcvička. Po rozcvičce byla snídaně. Po snídani jsme šli ven a měli jsme hru, kde jsme chodili s mapou a hledali jsme poklady. Hru vyhrála Modrá skupina. Šátek, Petr, Radek a Liška rozluštili zprávu: „Namalujte, prosím, obrázek betléma s náměstím, večer se těšte na překvapení“. Z parku jsme šli na náměstí, kde jsme nakreslili obrázek betléma, který jsme později dokreslili. Pak, když jsme se vrátili do skautské klubovny, byl oběd. Po obědě byl polední klid. O poledňáku jsme odpočívali a Radek, Liška a Šátek trénovali hru na flétnu na večerní vytoupení.

Po poledním klidu jsme zdobili klubovnu a vyráběli věci: vločky, anděly z papíru, ozdoby; dodělávali jsme betlémy, s Mártym zpívali a nalepovali písničky do zpěvníku, s Hankou strouhali voskovky na přáníčka a s Beňou plnili úkoly do stezky. Po svačině byla soutěž v lepení papírového řetězu. Vyhrálo opět Modrá skupina. Červená skupinka se hodně snažila a Zelené skupince zbylo pouze pět papírových dílků. Později jsme šli ven na hry. Hráli jsme Opice. Ještě potom bylo přijmání Bublinky do smečky. Potom jsme šli zpět na skautskou základnu, kde už byla nachystaná skautská Štědrovečerní večeře. Po ní jsme napsali předsevzetí a rozdávali se dárečky. Nikomu se nestalo, že by nic nedostal. Po večeři jsme si chvíli užívali dárky, našli jsme v krabici zrezavělou konstrukci těla robota. Potom šli Benjamínci spát, Beňa vyprávěl pohádku. Po chvíli šli spát i starší Lišáci.

Neděle:

Ráno nás místo budíčku vzbudil Kocour. Když jsme se všichni vzbudili, tak jsme balili spacáky a karimatky. Někdo stihl sbalit už všechno. Ke snídani byla vánočka. Po ní služba uklízela a někdo ještě balil. Pak jsme se šli obléknout a šli jsme s Beňou, Kocourem, Pandou, Mártym, Syslem a Střelkou do parku hrát tři hry. První hra byla Postižená baba, druhá byla Fackovaná čepicí a třetí sbírání papírků. Skupinka s Opicí byla první. Po hrách jsme šli zpátky do klubovny. A pak jsme skládali přísloví. Například „Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti“, „Bez peněz do hospody nelez“, „První vlaštovka nedělá jaro“, „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“, „Kdo chce kam, pomozte mu tam“, „Darovanému koni na zuby nehleď“. Když jsme se vrátili, byl oběd, ke kterému byla jenom polévka, chleba a čaj. A později jsme si promítali náš film o Hugovi. Potom jsme si dobalili věci a šli jsme na nádraží, kde jsme nastoupili na vlak, kterým jsme jeli dvě hodiny na Hlavní nádraží, kde na nás už čekali rodiče.

diktovali David, Radek, Datel, Borůvka, Pomeranč a Bublinka a zapsala Sova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..