KRONIKA: Prahou plnou strašidel (13.1.2018)

Prahou plnou strašidel 2018

V sobotu 13. ledna jsme se sešli na zastávce Chodovská Tvrz, odkud jsme jeli autobusem na Lihovar, tramvají na Hellichovu, tam jsme vystoupili a šli na začátek strašidel. Tam bylo hodně muziky a dostali jsme šifry, které jsme museli vyřešit, abychom mohli najít strašidla. Těm se potom předával lístek s heslem, a když to bylo správně, tak jsme dostali kartičku s obrázkem strašidla. U každého z nich byla cedule, kde byla napsaná legenda o něm, co je to za strašidlo, a tak. Já jsem byl ve skupině červených s Kotětem, Kryštofem, Liškou, Borůvkou a Kiki. Nenašli jsme skoro žádná strašidla, protože se nám moc nedařilo luštit šifry. Některá jsme ale našli, například Železného muže, Bludného varhaníka, skřítky a domácí duchy, kuplířku s probitým jazykem, atd. Skřítci mi pomalovali obličej zelenou barvou, abych vypadal jako oni. Šli jsme několikrát přes Karlův most, a ten je dlouhý, takže to bylo docela těžké. Já jsem držel mapu a Kotě navigovala a ostatní šli za námi s lístky s hesly. Právě tu kuplířku jsme vůbec neměli v plánu potkat. Bylo to vlastně takhle: pomalu už docházel čas, tak jsme šli zpět, jenže jsme omylem šli jinou cestou a potkali jsme ji tam. Neuměla vůbec mluvit, což vzhledem k tomu probitému jazyku dává smysl. Pak jsme se už vraceli, znovu po Karlově mostě, což bylo docela dlouhé, jak už jsem se zmínil. V cíli jsme odevzdali kartičky se strašidly, oni nám je na rohu cvakli, takže s nimi nemůžeme jít dvakrát a žebrat o cenu, a mohli jsme si vybrat sušenky. Bonbony už nebyly, protože jsme přišli pozdě. Mohli jsme si koupit horkou čokoládu, ale já šel na langoš, ale tam byla fronta, tak jsem si dal párek v rohlíku. Byl moc dobrý. Mezitím se četly legendy o strašidlech a vyhlašovala se soutěž o nejlepšího luštitele šifer. Nikdo od nás se neumístil, ale pamatuju se, že na posledním místě se umístili Borci. Pak přišla strašidla, my si za ně stoupali, a tím jsme pro ně hlasovali. Sečetlo se to a vítězem byla Bojácná Anežka. Já jsem si myslel, že to vyhraje Chlupáč, pro kterého hlasovalo hodně lidí, ale jak je vidět, mýlil jsem se. Pak už jsme jeli tramvají a z Lihovaru na Chodovskou Tvrz, jenže jsme přijeli dřív, takže jsme museli čekat na rodiče. CHTĚL BYCH TAM JEŠTĚ NĚKDY JÍT :-)!!!!

Petr Havlíček

Výprava za duchama

V sobotu po obědě jsme vyrazili na Chodovskou Tvrz, kde jsme se srazili s dalšíma skautama, a pak jsme jeli autobusem č. 125 na Lihovar, přestoupili jsme na tramvaj a jeli jsme na strašidla. Tam jsme se srovnali do týmu, ale protože z modré skupinky jsme byli jenom dva, já a Jahoda, spojili jsme se se zelenou skupinkou do jednoho týmu. Nejdřív jsme asi dvě hodiny luštili šifry, a pak jsme zjistili, že luštíme moc dlouho a musíme vyrazit. Tak jsme šli na strašidla. Nejdřív jsme potkali Železného muže, pak jsme přešli Karlův Most a potkali Čerta a pár dalších strašidel. Některé šifry jsme měli vyluštěné správně, takže jsme podle nich našli strašidla, protože tam byl název místa, kde je máme hledat, ale některé jsme nevyluštili, takže tam jsme strašidla nenašli. Potom nám Standa prozradil, že už máme málo času a budeme se muset vrátit zpátky. Přitom jsme ale zjistili, že druhá skupinka pořád ještě hledá. Takže my jsme za účast dostali sušenky a bonbony, ty už ale na druhou skupinku nezbyly. Před vyhlášením výsledků jsem si chtěl koupit langoš, ale nakonec jsem si dal párek v rohlíku a pokecal jsem si s Kryštofem. Pak už bylo vyhlášení skupinek, které nejlépe luštily šifry, potom se vyhlašovalo nejlepší strašidlo. Tím, že jsme si stoupli za strašidlo, jsme mu dali hlas. Já jsem si stoupnul za skřítky a domácí duchy, ale vyhrála to Bojácná Anežka. Pak jsme si stoupli na nějakou betonovou zídku, vzali jsme si batůžky a šli jsme na tramvaj, která jela na Lihovar. Odtud jsme jeli na Chodovskou Tvrz, kde na nás nikdo nečekal, protože jsme přijeli o autobus dřív. Ale rodiče přišli za chviličku a šli jsme domů. BYLO TO BEZVADNÝ:-) !!!!!!!!!!!!!!

David Havlíček

nakreslila Liška

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..