KRONIKA: Vánoční výprava (8.-10.12.2017)

Vánoční výlet do Přelouče

V pátek odpoledne jsme vyrazili na Hlavní nádraží, tam na nás čekali skauti. Pak jsme vyrazili na vlak a jeli do Přelouče. Tam jsme vystoupili a šli jsme do chatky. Tam jsme našli pokoj, kde jsme se ubytovali. Sova nás obešla s taškou a my do ní dali dárky. Kocour nám řekl, že všechny cukroví máme dát k němu. Po dlouhé chvíli jsme šli spát. Druhý den jsme šli na snídani, byla krupicová kaše. Po snídani jsme po chvilce šli na výlet, kde jsme hráli hru lachtan Kotik. V té hře jsme vyhráli, když jsme lachtany přivedli na ukrytý ostrov. Byl tam jeden papírek, kde bylo napsáno: Víš, kde leží opuštěný ostrov? U NE bylo, že musíme jít na N a u ANO, že jsme přesvědčili lachtany, že nejsme cvok, a oni jdou za námi. A lézt do vody jsme se naučili, když jsme se pětkrát sklouzli. Nebo tam byl Tichý oceán, a to bylo T1, a tam bylo: umíš chytat ryby? Po odpovědi NE bylo, že bysme v tomhle oceánu nepřežili a musíme jít zpět na N, a pod odpovědí ANO bylo, že máme jít na T2. Pak jsme šli na oběd, po kterém byl odpolední klid. Po něm jsme museli si vzít šátky na hru a hráli jsme OCÁSKOVANOU. Potom jsme hráli Král vysílá své vojsko, potom jsme hráli mrazíka a potom jsme šli zpátky. Dali jsme si mrkvoananasovej salát. Potom byly takové jakoby dílničky. U jednoho stolu se dělaly čepice, u druhého andílci a nahoře se ještě dělalo přáníčko a zdobení perníčků. Po chvilce jsme měli večeři, ke které byly rybí prsty s bramborovým salátem. Potom jsme si rozdali dárky a po hóóóóódně dlouhé době jsme šli spát. Druhý den jsme ráno vstali a nasnídali jsme se. Pak jsme hráli Městečko Palermo, dvě kola. Nejdřív jsem byl občan, a potom mafián č. 3. Potom jsme si sbalili věci. Pak jsme šli ven, a protože některé děti rozbili šaška hned první den, tak musely přišívat rolničky. Byl tam s nimi Beňa a s námi byl venku Sysel. Dlouho jsme hráli Král vysílá své vojsko a uprostřed přišel Bob a dal nám okurky. Pak jsme hráli mrazíka a rybičky, rybičky, rybáři jedou. Potom jsme šli zpátky, dali jsme si oběd – hráškovou polívku. Potom jsme odešli na vlak a jeli jsme na Hlavní nádraží, kde na nás čekali rodiče. Bylo to bééééézva!!!

zapsal David Havlíček

Vánoční víkendovka

V pátek 8.12. jsme se sešli na Hlavním nádraží a jeli jsme do Přelouče. Tam jsme hodně dlouho šli do chaty, a když jsme tam došli, tak jsme si tam uklidili věci a později večer jsme hráli na Slidermana. A pak jsme šli spát. Beňa nám vyprávěl pohádku o záchodu s kyselinou, do kterého když se něco spláchne, tak to už nikdy nikdo nenajde. Ráno jsme měli k snídani krupicovou kaši. Umyli jsme nádobí a šli jsme ven hrát hru Král vysílá své vojsko. Zabalili jsme si svačinu a šli jsme na výlet. Tam bylo hřiště a hráli jsme hru na lachtana Kotika. To znamená, že se rozdělíme do dvojic a měli jsme papír, kde na začátku bylo jen „N“, a to bylo jako start, a tam byly informace, co máme dělat. Poznávali jsme ochechule, učili se lézt do vody, a tak. Když jsme skončili, dali jsme si volnou zábavu a v prostředku volné zábavy odešla Střelka. Když jsem si šel s Filípkem a Davídkem pro svačinu, to bylo jablko, tak jsme potkali Kocoura, a ten řekl, ať si tipneme, kolik sekund nám bude trvat, než oběhneme hřiště. Tipoval jsem sedmdesát a dal jsem to za padesát. Pak jsme šli do chaty na oběd, tam bylo dobré jídlo. Při odpoledním klidu jsem vyráběl kartičky na Městečko Palermo, ale Beňa řekl, že si ho zahrajeme až druhý den. Potom jsme šli ven a hráli jsme ocáskovanou. Mně to moc nešlo, buď jsem měl aspoň dva ocásky a někdo mi vytáhl ten můj, a nebo jsem vydržel až do konce hry, ale nezískal jsem žádný ocásek. Potom jsme tvořili: vyráběli vánoční strom, anděly, zdobili cukroví a dělali jsme přáníčka. Bohužel mi to, čím jsme zdobili perníčky, hodně chutnalo, takže na zdobení moc nezbylo. Hodně jsem toho snědl. Potom Kocour rozbalil nějaké pytlíčky na zdobení a dal dávky pro ujídače, ale ujídačů bylo moc, takže si moc nepomohl. Pak jsme se hráli venku se Syslem různé hry, a mezitím se připravilo překvapení. Pak nás Beňa zavolal, rozbalili jsme si dárky, všem se to moc líbilo, a šli jsme spát. Beňa nám vyprávěl pohádku, kterou nestihl dokončit. Když jsme se ráno vzbudili, šli jsme na snídani, pak jsme začali balit, Beňa si všechny Lišáky zavolal dolů a hráli jsme Městečko Palermo. Potom se už dobalovalo. Když jsme dobalili, šli jsme na nádraží, tam jsme nasedli do vlaku a odjeli jsme na nádraží, kde na nás čekali rodiče. Chtěl bych tam ještě někdy jet!

zapsal Petr Havlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..