KRONIKA: Přespání, výlet na Pirkenštejn (3.-4.11.2017)

Výlet na hrad Pirkenštejn

V pátek 3.11. jsme se sešli v klubovně a hráli jsme hru, že se na počítači uřízne obrázek a my musíme uhádnout, co to je. Pak jsme šli na večeři, k večeři byly palačinky. A po večeři jsme si šli připravit spacák, když jsme byli hotový, tak jsme šli hrát městečko Palermo. A potom nám Beňa vyprávěl pohádku o Sherlockovi Holmesovi, pak jsme šli spát. Ráno jsme měli budíček, hlídače krav. Když jsme se vzbudili tak jsme se nasnídali a odjeli jsme na Hlavní nádraží. Nasedli jsme do vlaku, a když jsme vystoupili, vydali jsme se do lesa. V lese jsme čekali na Boba a Hermionu a hráli jsme na schovku. Když jsme byli uprostřed, oba dorazili. Potom jsme šli dál do lesa, kde jsme potkali Střelku. Venku z lesa byly domky. Zahráli jsme si společné hry se Střelkou. Pak byla hra, že já měl klíče, Žofka šátek, a ostatní museli nejdřív oběhnout tyč a pak nás chytat, dokud nedoběhneme k Tecklisovi. Mě nikdo nechytil. Pak jsme šli na hrad a cestou jsme si dali oběd. Na hradě jsme byli pěkně, ale pěkně dlouho. Byl tam jeden pes, jedna koza a dvě kočky. Potom jsme si zahráli hru o dobývání ledového hradu. K dobytí ledového hradu potřebujeme několik věcí: například sluneční svit, kámen, štít, horký olej, žebřík. Ale pozor! Vládce ledového království vyslal na obranu zbrojnoše, to byli Bob, Tecklis a Slza, a ti nás chytali. Když nás chytli, tak jsme museli odhodit lístek, který jsme měli, a udělali jsme pět dřepů. Rozdělili jsme se na dva týmy i se Střelkou, a hezky jsme si tu hru užili. Potom jsme šli znovu hrad a tam jsme se prošli. Někdo šel na nádvoří, někdo do komnat, a pak jsme se prohodili. Před hradem jsme dostali volno a Kocour se začal ptát, kde jsou kluci, a dozvěděl se, že jsou ve sklepě, tak jsme se tam vydali všichni a zjistili jsme, že to není sklep, ale podzemní komnaty. V jedné z nich byla díra, a to byl teprve ten sklep. Když jsme vylezli, zase jsme si hráli. Pak jsme na vlak a cestou jsme posvačili. Ve vlaku jsme si to hodně užili a v Kolíně jsme přestoupili na další vlak, dojeli jsme na Hlavní nádraží, a tam už čekali rodiče. Bylo to VÝBORNÉ!

zapsal Petr Havlíček

Dvoudenní výlet

V pátek v šest hodin večer jsme se sešli v předsálí. Tam jsme si odložili baťohy, baťůžky, bundy a boty. Pak jsme šli do sálu a tam nám Kocour promítal části nějakých věcí a my jsme měli uhodnout, co to je. Byly to věci, pohádky, zvířata a příroda. Pak jsme šli na večeři, to byly palačinky. Moc se povedly a každý musel sníst nejmíň dvě. Pak jsme si šli rozdělit spaní – ty, co byli na táboře, spali na chodbě, a ty, co ještě nebyli, spali vevnitř. Pak jsme si šli vyčistit zuby a převléct se do pyžama a zahráli jsme si Městečko Palermo. Byl jsem policajt. Pak jsme šli spát. Usnul jsem v prostředku pohádky, kterou nám vyprávěl Beňa. Ráno byl budíček, a když jsme si vyčistili zuby, převlíkli se a sbalili karimatky a spacáky, tak jsme šli na snídani. Byla to ovesná kaše a k tomu byla horká čokoláda a mohli jsme si k tomu dát ananas nebo oříšky. Potom jsme jeli na Hlavní nádraží, kde jsme nastoupili do vlaku a jeli jsme do cíle. Tam jsme šli na hrad Pirkenštejn. Tam bylo napsáno „Hrad uzavřen“. My jsme tam šli a byly tam zvířata. Pes Daníkovi ukradl flašku :-). Pak jsme šli do lesa, naobědvali se a zahráli si schovku. Pak dorazila Střelka a zase jsme obědvali. Po obědě jsme hráli takovou hru, že jsme se snažili rozpustit ledový hrad těmihle věcmi: svit, žebřík, olej, ale horký, kámen, ten byl u potoka, a štít. To všechno bylo nakreslené na papírkách, které jsme museli najít. Byli tam ledoví zbrojnoši, a ty když nás chytili, my museli ten papírek pustit a udělat pět dřepů s výskokem. Mě chytili hodně krát, protože jsem chodil většinou pro kámen. V družstvu jsme si radili, kde máme co hledat. Pak vyhrála skupinka jedna a já byl ve skupince dvě. Ale to nevadí. Skupinka jedna si mohla vybrat kořist a my jsme dostali druhé bonbony, které byly podle mne ještě lepší. Na tuhle hru jsme se spojili se Střelkou. Pak jsem šli zpátky na hrad a tam jsme si to prohlídli. Pak jsme šli kolem jiného hradu až vlak. Vlakem jsme jeli do Kolína, odkud jsme jeli na Hlavní nádraží, kam si nás přišli vyzvednout rodiče. Bylo to bezvadný!!!!!!!!!!!!!!!!

zapsal David Havlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..