KRONIKA: Výlet do Veltrus (23.9.2017)

VÝPRAVA DO VELTRUS

V sobotu 23. září 2017 jsme se vypravili společně s našimi Lišáky 309. na výpravu do Veltrus. Sešli jsme se na Masarykově nádraží a odjeli patrovým vlakem do Nelahozevsi. Cestou ve vlaku probíhala po velké i malé účastníky soutěž. 16 obrázků na téma – zaškrtni, co uvidíš z okna vlaku. Byla úspěšná, všichni viděli všechno.

Od nádraží šlapeme 2,5 km k zámku VELTRUSY. Zde si prohlížíme zámek a na louce každá družinka dostala rozstříhaný obrázek zámku na slepení. Přišla pani kněžna, která úkol vyhodnotila a obodovala. Potom provázela naší výpravu po celou dobu pobytu v parku u zámku (mimochodem největšího zámeckého parku v Čechách).

Prohlédli jsme si několik pavilonků, soch, přešli přes několik různých mostků a obdivovali mnoho krásných, staletých stromů. Plnilo se také několik úkolů podle přání paní kněžny. Poobědvali jsme také u skládacích stolů a lavic (to proto, aby při dešti a nepříznivém počasí nebyly moc opršelé a zničené). Také jsme si zahráli několik her (šátkovanou, hledání zvířátek). Vedoucí našli i něco hub – tak akorát na polévku.

Den krásně ubíhal, počasí přálo, svítilo sluníčko i bylo zataženo. Avizovaný déšť našimi meteorology naštěstí přišel až později večer. Nastal čas se z parku vrátit. Beňa to vzal s částí výpravy zkratkou, ale polní oraniště jí přerušilo, tak jsme se vrátili na cestu. Pak už jsme se sešli s druhou částí výpravy (těch starších, kteří si doběhli pro několik kešek) a vyhodnotili výpravu.

Nadešel čas přesunout se zpět na nádraží Nelahozeves. Zahráli jsme si několik menších her a pak už nás vlak odvážel zpátky do Prahy. Na nádraží čekali na malé Lišáky rodiče, tak jsme se rozešli s dobrým pocitem, že to byl hezký výlet.

zapsal Standa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..