KRONIKA: Království železnic a Petřín (18.2.2017)

Sobotní výlet

V sobotu 18.2. jsme jeli na Lihovar, tam přistoupil Kocour. Pak jsme jeli tramvají na Anděla, z Anděla jsme šli pěšky do Království železnic. V prvním patře tam byla vtipná tramvaj a autobus a modely vláčků a různých dalších věcí, které reagovaly na stisknutí tlačítka. Pak sme šli dolů, tam bylo totéž, jenom k tomu byl Halloween, kde se stikne tlačítko a z hrobu vyleze zombík. A pak tam ještě bylo lepení vláčků na stěnu. Když jsme všichni dolepili, tak jsme se šli podívat na další vláčky a pak, když jsme byli asi uprostřed, tak tam bylo Lego a u něj papírové vystřihovánky. Když jsme si všichni vyzkoušeli, co to dělá, tak jsme se šli podívat nahoru k Igráčkům. Úplně nahoře byl zimní kraj a k tomu vata. Pak jsme šli dál a znovu tam byly věci, které reagují na stisk tlačítka. Pak jsme šli do šaten, abychom si vzali věci, nasvačili se a pak jsme šli pryč. U pokladny jsem si koupil hrad Loket v malé podobě a turistickou vizitku. Pak už jsme šli ven. Měli jsme namířeno do minizoo, jenže to bylo zavřený a za ohradou byla paní. Potom jsme šli ke kamenům a tam jsme si dali oběd a Ben tam předváděl šaškárny. Potom jsme šli na hřiště a když jsem si vyhrál, tak jsem šel za holkama čistit klouzačku od bahna. Když jsme to vyčistili, tak se na ní každej svez. Pak jsme šli na masopust a tam jsme potkali takové strašidlo, které tam stálo a rozdávalo lístečky a my ho přešli. Začala hrát nějaká muzika a pak jsme se šli podívat na vodopád a pak jsme šli ještě výš než je vodopád. Tam bylo ještě jedno hřiště a tak jsme si tam hráli. Když jsme skončili, tak jsme šli na tramvaj a jeli jsme zpátky na Lihovar. Tam se s námi rozloučil Kocour. Sova s námi na výpravě nebyla, protože byla s Jasmínkou lyžovat na horách. Pak jsme si sedli do kruhu a řekli jsme si, co se komu nejvíc líbilo a co se komu nelíbilo. Mně se nejvíc líbil zombík, mašinky a klouzačka. Pak přijel autobus, jeli jsme na Chodovskou tvrz a tam na nás čekali veselí rodiče.

Petr Havlíček

Výlet do Království železnic

V sobotu ráno jsme z domova vyrazili v 8:29. V 8:55 jsme dorazili na zastávku Chodovská tvrz. Potom jsme se skautama odjeli na Lihovar a tramvají potom na Anděla. Vyrazili jsme do Království železnic. Na začátku jsme si vyhlédli, co jsme si na konci chtěli koupit. Pak jsme dostali klíč a šli jsme si odložit oblečení a baťoh. Potom jsme sešli dolů a dívali jsme se na vláčky. Byli jsme v prvním patře, kde byly vlaky, které jezdily do tunelu a z tunelu, nebo jsme se mohli koukat na přístroj, kde bylo šest tlačítek – všechny linky metra, linka metra C, linka metra B, linka metra A, autobusové linky a tramvajové linky. Když se tlačítko zmáčklo, rozsvítily se třeba všechny linky metra bodle barev, nebo jen červená linka C, a tak dále. Bylo tam taky „Na hradě Okoři“, které bylo na začátku rozbité, ale pak se už po zmáčknutí tlačítka ozvala písnička. Pak jsme šli do přízemí, které bylo dvě patra pod vchodem, a tam bylo metro. Hlásilo: “Nádraží Holešovice, příští stanice Nádraží Holešovice, ukončete, prosím, výstup a nástup, dveře se zavírají“, ozvalo se zavření dveří, ale žádné dveře se nezavřely, byl to jenom model. Dřív odjíždělo pryč, ale pak už ne. Bylo tam místo, kde střední odborná škola připravila lepení mašinek z kousků dlaždiček na zeď. Vždycky se hotový výtvor stáhnul dolů a pokračovali další. Za to jsme dostali balonek, pexeso, zrcátko a SOŠmalovánky, rozvrh hodin a pravítko. Pak přišel Beňa a řekl, že máme jít na sváču. Potom jsme mohli jít zpátky do přízemí, kde byl třeba autobus a tramvaj s useklýma kolečkama. Na zeď se promítala cesta a nám tam skočil Kocour a strašně nás vylekal, takže jsme se moc nasmáli. Pak jsme šli zpátky k východu a tam jsme si nakoupili věci. Já jsem si koupil píšťalkotužku a Loket, o který byl velký zájem, i Kocour si ho koupil. Pak si z Péti udělal legraci. Když mu Péta říkal, že si koupil Loket, Kocour ho napálil, když mu řekl, že má dva lokty. Potom jsme šli k minizoo, ale byla zavřená. Pokračovali jsme dál, dali jsme si druhou půlku sváči a Ben tam přelejzal zábradlí. Pak jsme šli zpátky stejnou cestou někam dolů a tam se slavil masopust. Šli jsme na most a dál, ale pořád jsme tu hudbu z masopustu slyšeli. Pak mi Péťa řekl, že když hodím do vody kamínek a žbluňká, tak je to živá voda. Řekl to i Syslovi, ale ten mu řekl, že každá voda žbluňká, když zrovna není zamrzlá. Dál jsme šli na dlouhou cestu, mezitím jsme narazili na tři hřiště a na tom třetím, kdo chtěl, si mohl dojíst jídlo, které si přinesl. Ostatní si mohli hrát. Byla tam prudká klouzačka, kde jsem jezdil s Péťou, nejdřív vsedě, potom na zádech i po břiše, pokaždé dvakrát, jen po zadku jednou, a pak jsme šli na tramvaj a už se vraceli domů. Výlet byl naprosto super.

David Havlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..