KRONIKA: Prahou plnou strašidel (14.1.2017)

Jednodenní strašidelná výprava

V sobotu odpoledne jsme se sešli na zastávce Chodovská tvrz, a pak nás odvezl autobus na Lihovar. Tam na nás čekal Kocour. Pak jsme jeli tramvají č. 22 na zastávku Hellichova. Tam čekala Sova. Pak jsme někam došli a tam jsme si rozvrhli skupinky. V té mé byla Sova, Mína, Péťa a já. Pak jsme se odpojili a šli jsme luštit šifry. Nejdřív ale Péťa šel pro šifry. Teprve pak jsme je začali luštit a přidali jsme se ke skupince Kocoura. Začali jsme u mostu, pak jsme zase odešli na lavičku a tam jsme to vyluštitli. Péťa sám vyluštil hodně šifer. Vyšlo nám, kde budeme hledat strašidla. První z nich byl Rarach, potom tam byl Duch mlynářovy dcery, Řezník, Jednorožec, Golem a další. Měl tam být ještě Ohnivý muž, ale za tím jsme nešli, ale zato jsme ho viděli v neděli ve Zprávičkách, kde o tom mluvili. Pak tam byl taky mnich s lakomou vdovou. Pak tam taky byli ještě psi. Když jsme našli strašidlo, dostali jsme za něj kartičku, když jsme řekli heslo. Když hledání strašidel skončilo, vrátili jsme se na začátek a vyhlašovaly se nejlepší strašidla. Vyhrál to Golem. A my jsme se ještě před tím napili teplého čaje. Pak jsme se vydali domů. Před příjezdem tramvaje jsme se ještě kouolovali a já jsem kouloval Kocoura. Pak přijela tramvaj, jeli jsme zpátky na Lihovar a přestoupili na autobus a dojeli jsme na Chodovskou tvrz, kde čekali rodiče.

David Havlíček

Prahou plnou strašidel

V sobotu 14.1. jsme se sešli na Chodovské tvrzi, nastoupili jsme na autobus a potom do tramvaje a dojeli jsme na místo, kde nás čekala strašidla. Byli jsme tam brzo, tak nám Beňa vzal papíry se šiframa a u toho hrály písničky. Potom zahráli začátek z Ať žijí duchové a pán nám vysvětloval, co budeme dělat.Potom jsme šli luštit šifry, to nám ale trvalo hodně dlouho. Já byl ve skupince se Sovou, Mínou a Davídkem. Protože nás bylo málo, tak jsme se přidali ke Kocourově skupině. Když jsme konečně vyluštili šifry, šli jsme hledat strašidla. Nejdřív byl Rarach. Potom různá další strašidla, jako třeba řezníci, kteří z nás chtěli udělat skautrnice, pak tam byl třeba Tlustý sedlák, a tak dále. Vždycky jsme dali strašidlu lístek, kde bylo číslo obtížnosti šifry a heslo, jako je Bobek, Pat, Mat, Bolek, a tak dále, a oni nám dali lístek s jejich obrázkem, kde bylo připsáno, co jsou zač. Šli jsme přes Karlův most, ale minuli jsme Vodníka, pak jsme ve městě ještě našli Golema a Jednorožce, a různá další strašidla. U mapy, kde se označovala strašidla, jsem byl jenom jednou, ostatní tam byli i třikrát. Potom už jsme se vraceli přes Karlův most na vyhlašování cen o nejlepší strašidlo. Potom jsem si šel pro horký čaj. U vyhlašování cen byl první Golem a na dalších místech se umístil Pirát, a to byla vlastně holka a měla v kapse papouška, plyšového. Pak už jsme šli všichni ke dveřím a vraceli jsme se k tramvajové zastávce. Jeli jsme tramvají naLihovar, kde jsme dlouho čekali na autobus, tak jsme se koulovali a všichni jsme koulovali Kocoura. Pak přijel autobus a my jsme se vrátili na Chodovskou tvrz, kde na nás čekali rodiče.

Petr Havlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..