KRONIKA: Výprava do Roztok u Prahy (16.-18.9.2016)

V pátek jsme z Masarykova nádraží přijeli do Roztok u Prahy. Zabydleli jsme se v základně. Dali jsme si večeři. Po večeři jsme začali s cestováním mezi pohádkami. Dozvěděli jsme se, že nám čaroděj Vigo zapůjčil jeho kouzelný prsten, přes který jsme celý víkend cestovali mezi pohádkami. Večerní hra byla na Perníkovou chaloupku, v ní jsme navštívili Babu Jagu, které jsme kradli piškoty (jako perníček). Pak jsme si lehli do spacáků a zahráli jsme si dvě kola městečka Palerma. Ještě, než jsme usnuli poslechli jsme si Večerníček Sněhurka naruby.

Ráno pršelo. K snídani jsme měly medomáslo podle včelky Máji. Po snídani jsme hráli Ptáka Ohniváka – trhání kolíčků ze slepého člověka. Potom byla hra s Šípkovou Růženkou – ve skupince jsme se museli dohodnout, jak se princ dostane ke spící Růžence, a jaké při tom překoná překážky. U svačiny nás navštívil Bystrozraký a ulovil nám naši svačinu – měli jsme se rozdělit do dvojic, jeden zavázal oči druhému, a pak ten který má zavázané oči dostal do ruky nůžky a druhý ho navigoval, jak má ustřihnout visící sušenku. Po svačině jsme hráli deskovku – Dlouhý, Široký a Bystrozraký. A pak byl oběd. Mezi tím pořád běžela hra Lovení Pokémonů – hledáme skryté papírky Pokemonů. Pokémoni jsou hrozně malí – jeden centimetr na jeden a půl centimetru. Pokemoni se dají najít třeba u Bábi s piškotama, na schodech, Mártymu na zádech, na okně, na stropě, na věšáku na spodku hrnku, který jsme umyli. K obědu byly těstoviny s omáčkou nebo kečupem „ala makarena“. Po obědě jsme měli polední klid. Odpolední program jsme zahájili hrou Hloupý Honza – měli jsme v areálu rozmístěné papíry, na kterých byly napsané věci, které jsme museli splnit. Na konci hry Honza osvobodil princeznu a zabil draka. Hru vyhrál Netopýr s Nikolkou, druhá byla skupinka Hraboš s Daníkem. Pak jsme byli na výletě, viděli jsme mnicha a krále. V úkrytu jsme poslouchali rozhovor mezi králem a mnichem nakonec nám mnich sám dal zašifrovaný dopis, který snad postupem času rozluštíme. Po cestě jsme hráli kolíčkovanou a nálepkovanou. Chytil nás veliký slejvák a měli jsme vodu i v botách a byli jsme celí mokří. Mezi tím se nám dělal k večeři Shrekův nášup – krupicová kaše na zeleno. Večer znovu proběhlo městečko Palermo. A rychle se šlo spát.

Neděle ráno proběhl rychlí úklid první části základny. K snídani byly chlupaté rohlíky (smíchaný sýr na rohlíku a posypaný tvrdým sýrem). Dopolední část jsme si zahráli běhačku na Vlky a Karkulky. Poslední přesun z pohádky proběhl do světa lidí, protože jsme museli prsten vrátit. Další program byl na bezpečnost na chování v různých situacích do kterých se děti mohou dostat a jak se chovat, aby se nic takového nestalo. Videa jsou kreslená a mluví je Jiří Lábus. K pěti videům, které jsme viděli jsme si pak vyplnili pracovní list, abychom si ověřili, že víme jak se chovat. Těsně před obědem jsme ještě stihli nabarvit pytlíčky, které budeme potřebovat ve hře ze zašifrovaným dopisem. Oběd byl párek s kaší. Pak už jenom douklidit co zbytek vedení nestihlo ráno a vrátit základnu. A hurá zpátky do Prahy.

zapsali Lišáci a Márty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..