KRONIKA: Masopust (14.2.2015)

Výprava do Toulcova dvora

Sraz byl v devět hodin, sešli jsme se na zastávce Donovalská. Pak jsme šli do lesoparku, tam jsme šli k červené klouzačce, tam jsme si chvíli hráli a pak jsme museli uběhnout trasu tuto: museli jsem se sklouznout, pak přejít kladinu, pak kolem laviček slalom a za to jsme dostali mince, které byly z papíru. Pak jsme šli dál, a jak jsme šli, Beňa vymyslel hru, že když někdo, kdokoli, řekne „náledí“, tak se musíme schovat. A když nás uvidí, tak musí říct, kdo to je a když nás nenašel, tak jsme dostali další bod. Pak jsme šli na kopec a tam jsme viděli labuť, která seděla na ledě a já jsem si myslela, že uvízla a pak tam přijeli hasiči. Pak jsme šli na masopust, tam jsme šli do hotelu, kde jsme se převlíkli do masek. Pak jsme si to tam prohlíželi, byli tam smrtka, kozel, medvěd a kobylka.

zapsala Viki

 

Výprava masopustní do Toulcova dvora

Sraz byl v 9:00 na zastávce Donovalská. Pak jsme šli do lesoparku na kozy, slepice a muflony. Pak jsme šli k červené klouzačce a tam jsme museli jít po schodech, sklouznout se, jít po kladině, proběhnout domem, udělat slalom kolem laviček a kdo nespadl, měl minci. Pak jsme se nasvačili a šli dál kolem přehrady a Botiče. Pak jsme šli kolem hřiště a potom jsme šli na přehradu. Tam byla labuť na ledu a dvě byly na vodě. Totiž ta labuť uvízla na ledu a pak jsme vylezli na kopec a viděli jsme hasiče. Já s Kocourem jsme viděli hasiče a byla tam labuť, to se neví. Pak jsme se dostali do Toulcova dvora a byly tam masky, my jsme šli do hospody, tam jsme se převlíkli do masek a šli jsme na průvod a byl tam medvěd. Ještě, než jsme šli, tak jsme tancovali na pódiu a byly tam tři kola a dvě byly s muzikou a jedno bez a pak jsme šli po schodech a chytali jsme medvěda a pak jsme se vrátili do Toulcova dvora a šli jsme na pódium a dostali jsme pexeso a puzzle.

zapsal Ben

 

MASOPUSTNÍ SOBOTA

V sobotu 14. 2. 2015 jsme byli na výletě. Sešli jsme se na autobusové zastávce Donovalská. Přišlo nás sedm dětí a tři vedoucí. Na to, že bylo tak ošklivé počasí, nás tedy přišlo docela hodně. Ze zastávky jsme se nejdřív vydali na hřiště. Ben tam lezl na stěně a spadl. Naštěstí se mu nic vážného nestalo, a tak jsme mohli jít dál. Z hřiště jsme šli do lesoparku. Cestou jsme viděli zvířátka, a dokonce i Kocourovu ženu (kočku:). Celou cestu jsme hráli hru nálet. Ta hra se hraje tak, že jeden ze smečky řekne nálet, zavře oči a počítá pomalu do deseti. Ostatní se mezitím musí schovat. Pokud je ten, kdo řekl nálet, neuvidí z místa, kde stojí, tak dostanou bod. Ten co počítal, dostane bod za každého, koho uviděl. Na Hostivařské přehradě jsme viděli jednu labuť, která tam asi zamrzla. Právě přijížděli hasiči, aby ji vysvobodili. Měli s sebou čluny. My jsme ale neměli čas je pozorovat a šli jsme dál do Toulcova dvora, kde na nás čekal masopustní průvod. Nasadili jsme si masky – Sysel šel za kuchaře (měl kuchařskou čepici a vařečku), Ben měl masku čaroděje, já jsem byla za motýla, Matýsek byl čert, Maty měl masku jednohlavého draka, Viky se převlékla za zlou čarodějnici, Ondra šel za krávu a nakonec Dita byla celá v bílém ověšená barevnýma fáborkama. A pak začal průvod. V něm s námi šel medvěd a všechny ostatní masky. Medvěda jsme cestou honili a chytali za provázek, který měl kolem pasu. Když jsme se vrátili do Toulcova dvora, mohli jsme si něco koupit. Já jsem si koupila obrovskou pohankovou palačinku. I když byla zima, tahle sobota se mi docela líbila.

zapsala Lucka K.

 

Skautský výlet na Masopust

Náš výlet začal u zastávky autobusu Donovalská. Sešlo se tam sedm dětí a tři vedoucí. Šli jsme okolo hřiště. Našli jsme i druhé hřiště a tam jsme si zahráli hry. Na hřišti jsem dostal papírek, na kterém bylo nakresleno pět penízků. Pět penízků jsem dostal za to, že jsem vylezl na stěnu. Poté co vylezli všichni jsme šli dál. Došli jsme do Hostivařského parku. Zastavili jsme se u tamní mini zoo. Tam se mi nejvíc líbil malý divoký kaneček. Kaneček tam nebyl sám, měl tam sebou dva kamarády. Bylo tam ještě bílé a černé prasátko. V jiné ohradě byli mufloni. Po té co jsme si prohlédli zvířátka jsme pokračovali dál na hřiště. Tam nám Dita dávala hádanky. Uhodli jsme jen pár z nich. Pak nám Béňa vymyslel běžeckou trasu, kterou jsme museli splnit. Nejtěžší pro mne bylo přejít po kladině a na konci seskočit. Po cestě dál jsem snědl jablko, už mi kručelo v břiše. Když jsme našli další hřiště, tak jsem si dal půlku půlky housky. Než jsme dojedli tak nám Béňa vysvětloval, jak se hraje hra zvaná Nálet. Já s druhým Matějem jsme nemuseli poslouchat, protože jsme hru znali z předchozího výletu. Všichni ostatní poslouchali. Když to vysvětlil pokračovali jsme dál a Béňa nám dával hádanku, kterou jsem uhádl. Po cestě jsme viděli malý dětský tunel a prolézačky. Když jsme prošli tunelem byla vidět zamrzlá Hostivařská přehrada a za ní les. Přecházeli jsme přes most z kterého jsme viděli zamrzlou labuť. Když jsme přes most přešli šli jsme mufloní stezkou. Když jsme prošli mufloní stezku viděli jsme jak pro zamrzlou labuť jedou na člunu hasiči. Sešli jsme trochu blíž k vodě, abychom hasiče lépe viděli. Po té co labuť zachránili nám Kocour řekl, že za naše peníze (body), které získáváme v průběhu roku, si můžeme na naší farmičku koupit žirafu, psa a nebo králíka. Pokračovali jsme dál. Najednou druhý Matěj zakřičel „Nálet“ a tak jsme se všichni museli rychle poschovávat. Já jsem si při schovávání popajsal ruku o kopřivu. Koho Matěj nenašel dostal za odměnu jeden penízek. Mě nenašel :o) . Od té doby jsme se ve vyvolání „náletu“ prostřídali téměř všichni. Celkem jsem dostal dvanáct penízků. Po vyjití na silnici jsme už nemohli hrát a tak jsme bez přestávky došli až do Tolcova dvora, kde se konal Masopust. Nasadili jsme si masky, které jsme si všichni přinesli v batůžcích a zapojili se do Masopustního průvodu, ve kterém jsme museli chytat medvěda. V průvodu byla i jedna strašidelná maska smrtky, které jsem se bál. Kocour nás i strašil, že nám kat z průvodu usekne naše zlobivé hlavičky. :o) V průvodu jsme zahlédl i tátu s bráškou, kteří si mě po příchodu zpět na Tolcův dvůr vyzvedli a společně jsme pokračovali na autobusovou zastávku, kde jsem počkali na autobus, který nás dovezl domů. Výlet byl hezký a uťapaný, ale i přes to se už teď těším na další.

zapsal Maty

P1110734-900P1110737-900P1110738-900P1110739-900P1110743-900P1110745-900P1110754-900P1110756-900P1110758-900P1110761-900P1110764-900P1110765-900

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..