KRONIKA: Vánoční výprava do Přelouče (13.-15.12.2013)

Sraz byl na Hlaváku. Na nástupišti jsme se rozloučili s rodiči a jeli jsme vlakem asi hodinu do Přelouče. V noci jsme přijeli, najedli jsme se a nachystali jsme si spaní a Kocour nám pustil pohádku. Druhý den jsme se vzbudili a šli jsme na snídani a potom jsme šli ven. Hráli jsme klobouky a po skončení jsme šli na hřiště, kde jsme si hráli na strážce tenisáku. Kocour, Sova a Lucka odešli na procházku a ostatní mezitím blbli. Z toho nám vyhládlo, tak jsme šli na oběd. Byly těstoviny s červenou omáčkou a sýrem. Po obědě jsme si odpočinuli a poté jsme šli hrát se skautama hru. Ve hře byly různé postavy s úkoly. Jedli jsme grep, stavěli puzzle, třídili hrách s čočkou, hledali rozdíly, dostávali kolečko z provazu a nakonec jsme zabili draka a vzali jsme si poklad v podobě bonbónů. Potom jsme vyráběli andílky, zdobili perníčky a šli se připravit na večeři. K večeři byli rybí prsty a bramborový salát. Po večeři Beňa četl příběh ‚Kéž bych se stal husou‘. Po příběhu byli dárky, cukroví a vánoční předsevzetí. Všichni jsem dostali kupu dárků, i vedoucí. Jasmína nám dala plyšáky. Líbily se mi tetovačky od Tygra. Před tím než jsme zalezli do spacáku si někteří ozdobili svíčku. Když jsme zalezli do spacáků, koukali jsme na Asterixe a Obelixe, uk terého někteří usnuli, třeba jako já. Ráno byla snídaně a Mína se Sovou museli odjet dřív. Dopoledne jsme vyzkoušeli novou hru, kterou jsme dostali. Pak jsme sbalili a po obědě jsme jeli domů.

nadiktovala Dorotka, Anička, …

 

Sraz byl v pátek 13. 12. na Hlavním nádraží. Na výlet jsme jeli se skautama + STANDA a RENČA. Z Lišáků přišli Anička, Dorotka, Lucka Č, Nela, Zuzka, Tygr, Léňa, Beňa, Sysel, Sova, já a Amy (pes). Jeli jsme rychíkem do Přelouče. Ve vlaku jsme měli kupé a po cestě jsme hráli a svačili. Vystoupili jsme z vlaku a odvezli nám batohy a my jsme šli do chaty. Byla to dlouhá cesta. Večer jsme hráli hry, švačili jsme a před spaním jsme koukali na Simsonovi. Druhý den jsme hráli hry, a byli na výletě. Našli jsme velké hřiště za dva milióny. Dobývali jsme hrad. Večer jsme vyráběli andělíčky a ozdoby, malovali perníčky a po večeři byly dárky. Přijela za náma také Blanka a Davit a dva kluci. Jeden se jmenoval Kryštůfek a druhej Štěpán. Před spaním jsme si pustili pohádku Asterix a Obelix. Třetí den jsem po snídani jela se Sovou do Prahy. Jela jsem dřív než ostatní, protože jsme měla odpoledne v Praze koncert. Ostatní se vrátili později na Hlavní nádraží a pak domů. Vánoce se mi líbili.

zapsala Jasmína

 

sIMAG0691sIMAG0692sIMAG0693sIMAG0694

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..